Profesyonel Ofis Temizliği

İşyerlerinin daha temiz ve ferah olması, iş performansının artması için, profesyonel ofis temizliği hizmetlerinden yararlanılmaktadır. MCF Yönetim, bina yönetimi yanında sunduğu profesyonel ofis temizliğiyle, ofislerinizin pırıl pırıl olmasını sağlamaktadır.

Ev temizliğine benzemesine rağmen, ofis temizliğinde evrakların bulunması, depo malzemelerinin bulunması, farklı temizlik malzemelerinin kullanılmasına neden olmaktadır.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

İşyerlerinde ihtiyacınız ve beklentilerinize uygun şekilde gerçekleştirilen ofis temizliği profesyonel hizmet sunan firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. MCF Yönetim, işyerleri dışında, apartman, site ve binalarda da tecrübeli temizlik personeliyle, temizlik hizmeti sunmaktadır.

 • Evrak dolaplarının temizlenmesi
 • Çalışma masası ve sandalyelerin temizliği
 • Toplantı odası temizliği
 • Halı ve mobilyaların temizliği
 • Pencerelerin ve kapıların temizlenmesi
 • Elektronik cihazların temizlenmesi

Ofis temizliğinde en önemli husus, iş akışının engellenmemesi, çalışanların rahatsız edilmemesidir. İşverenin isteğine uygun şekilde iş günlerinin haricinde ya da iş esnasında da temizlik işlemleri, MCF Yönetim uzman ve deneyimli ekipleriyle gerçekleştirilmektedir.

MCF Yönetim Temizlik Hizmetleri Nasıl Sunulur?

Profesyonel ofis temizleme hizmetleri veren MCF Yönetim, tüm gün boyunca bulunduğunuz ofislerinizin temizliğini gerçekleştirmektedir. Ofislerinizin gün içinde derli toplu, temiz ve hijyenik olması, çalışanların iş performansının yükselmesine, aynı zamanda daha sağlıklı ortamlarda çalışılmasına olanak tanır.

MCF Yönetim, ofis temizliği esnasında;

 • İnsan sağlığını tehlikeye atmayan temizlik malzemeleri kullanır.
 • Süpürgelikler, tablo ve panoların tozu alınır. Bu bölgeler için ayrı bezler kullanılır.
 • Masa üstündeki elektronik cihazlar, titizlikle temizlenir.
 • Çalışma masaları, ilk önce ıslak şekilde sonra kurulama şeklinde temizlenir.
 • Zemin üzerindeki halı, kilim gibi materyaller vakumla temizlenir.
 • Tüm kirli küllükler, çöp kovaları, steril torbalara konarak ayrılır.

Tüm temizlik işlemlerinin ardından, yapılan son kontroller yapılır. Kontroller sırasında açık kalan ışıklar kapatılır, pencereler kapatılır, kullanılan temizlik malzemeleri kaldırılır.

Profesyonel Ofis Temizliğinde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Profesyonel ofis temizliği, bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Temizlik yaparken belli kurallara uyulmalı, temizlik için en uygun malzemeler kullanılmalıdır. Temizlik yaparken; sağdan sola doğru, yukarıdan aşağı doğru ve temizden kirliye doğru temizlemek, temizliğin üç altın kuralıdır.

Ofis temizliğinde;

 • Kaliteli ve insan sağlığına zararlı olmayan kimyasallar
 • Temizlik araç ve ekipmanları
 • Profesyonel temizlik cihazları kullanılmalıdır.

Toz alırken ayrı bezlerin kullanılması ve ıslak temizlik için farklı ekipman ve temizlik kimyasalların kullanılması şarttır.

Ofislerde Ortak Kullanım Alanları Nasıl Temizlenir?

Ofislerde ortak kullanım alanlarının temiz tutulması, sağlık ve görünüm açısından oldukça önemlidir. MCF Yönetim, uzman ofis temizleme ekipleriyle, ofislerinizi hijyenik ve steril şekilde temizlemektedir.

Ofislerde ortak kullanım alanları arasında mutfak, tuvalet, bekleme salonu, toplantı salonu gibi alanlar bulunmaktadır. Ortak kullanım alanlarında en önemli yerlerden biri mutfaktır. Bakterilerin en yoğun olduğu alan olan mutfakta, antibakteriyel temizlik malzemeleri kullanılır. Açıkta kalan gıda maddeleri kaldırılmalıdır.

Tuvaletlerin temizliğinde; klozet ve lavabo altları, kapılar, duvarlar, çamaşır suyuyla ya da alkol içerikli kimyasallarla dezenfekte edilmelidir. Kullanılan tuvalet kâğıdı ve havlu kağıtlar, düzenli olarak yenilenmelidir.

Konusunda uzman ve deneyimli kişilerden oluşan MCF Yönetim, ofis temizliğinde de işinin ehli kişilerden kurulu ekipleriyle hizmet vermektedir.

Ofislerde Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofis temizliğinde, çalışma masaları, kapı pencere, ortak alan temizliğinin yanında en önemli temizlik alanı zeminlerdir. Ofis zemininde halı varsa, halılar vakum araçlarıyla temizlenmelidir.

Zemin üzerinde herhangi bir materyal yoksa, parke ya da beton zemin fırça ile temizlendikten sonra, zemin yapısına uygun ıslak temizlemeye geçilmelidir. Parkeler için, parkelere uygun temizlik malzemeleri, beton ya da mermer için olan temizlik malzemeleri tercih edilmelidir.

Yüzeylerin kayganlığının giderilmesi ve çalışanların kayıp düşmemeleri için, çıplak zemin muhakkak kurulanmalı ve temizlik kimyasallarının kokusunun kalmaması için, alan iyice havalandırılmalıdır.

Ofis Temizliği Hangi Günler Yapılmalıdır?

Profesyonel ofis temizliği, işverenin iş durumuna göre belirlenir. Gerektiğinde sadece hafta sonları ya da isteğe bağlı iş saatlerinden önce ya da iş saatinde de yapılabilmektedir. MCF Yönetim olarak, ofis temizliğinizde isterseniz günlük isterseniz haftalık temizlik paketlerimizden yararlanabilirsiniz.