Profesyonel Güvenlik Hizmeti

İşyeri, apartman ve sitelerin güvenlik hizmeti; kanunumuzda 5188 sayılı yasa ile belirlenmiştir. Site ve apartmanlar için, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre özel güvenlik izni alınması gereklidir.

Bu yüzden bir apartman ya da sitenin güvenliğini artırmak için tercih edilecek özel güvenlik hizmeti için; site ya da apartman genel kurul ya da yönetim kurulu kararı alınması ve valilikten özel güvenlik izninin alınması gerekir.

Site ve Apartman Güvenliğinde Güvenlik Hizmeti Neden Gereklidir?

İşyeri, apartman, bina ve sitelerin giriş ve çıkışlarının, sürekli olarak kontrol altında tutularak güvenliğinin sağlanması gerekir. Ziyaretçilerin kontrol edilmesi, istenmeyen ziyaretçilerin içeriye alınmaması, bina çevresinin de güvenli olabilmesi için, güvenlik hizmeti sunulmaktadır. Bunun için profesyonel güvenlik hizmeti sunan firmalardan yararlanılmaktadır.

Apartman ya da binaların güvenlik hizmetleri içinde;

  • Sabit ya da gezici güvenlikle kontrolü,
  • Site ve konut içindeki alanların kontrolü,
  • Silahlı ya da silahsız güvenlik personelinin yönetimi,

MCF Yönetim; işyeri, apartman, site gibi binaların güvenlik hizmetini, partner firmalarıyla profesyonel şekilde gerçekleştirmektedir. Güvenlik hizmeti sırasında yapılan tespitler rapora dökülerek, güvenlik altına alınan alanın tüm güvenliği için planlama yapılarak, çözüm odaklı hizmet verilmektedir.

Konutlar için Profesyonel Güvenlik Hizmeti Nelerdir?

Apartman ve sitelerde güvenlik, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yayınladığı gibi, valilikten alınacak özel izne tabidir. Konut için güvenlik hizmeti almak isteyen site ya da apartman genel kurul ya da yönetim kurulunun karar almasının ardından, valiliğe müracaat ile alınan özel izin sayesinde, profesyonel hizmet veren güvenlik firmalarının hizmetlerinden yararlanılır.

MCF Yönetim, profesyonel güvenlik partnerleriyle sizlere hizmet verirken, sunduğu kaliteli hizmet ile de bu konudaki titiz çalışmasını ve sorumluluğunu sergilemektedir.

Konutların güvenlik hizmeti sağlanırken;

  • Siteye karşı oluşacak tehdit ve riskler önlenir.
  • Sitede yaşayanların can ve mal güvenliği koruma altına alınır.
  • Site çeşitli yerlere konumlandırılan güvenlik kameralarıyla kontrol altına alınır.
  • Siteye giriş ve çıkışlar kontrol edilir.
  • Araç giriş çıkışlarında, plaka tanıma sistemi kullanılır, raporları ve kayıtları saklanır.
  • Site içine yabancı kişilerin girmesi engellenir. Giriş yapan nakliyeci, yardımcı personelleri giriş çıkışlarının kayıtları tutulur.

Aynı zamanda, spor alanlarında, sosyal tesis ya da havuz bölgesinde devriye hizmeti sunularak, kat maliklerinin güvenliği sağlanmış olur.

İşyeri İçin Güvenlik Hizmetleri Neden Gereklidir?

Bir işyerinin güvenliği; başta çalışanların olmak üzere, işyerine giriş çıkış yapan ziyaretçilerin de güvenliğini sağlamaktır. Aynı zamanda işyeri için güvenlik hizmeti alındığında, rakipleriniz ve ziyaretçileriniz açısından çok daha itibarlı ve güvenilir olduğunuzu da göstermiş olursunuz.

Yani çalışanlarınıza verdiğiniz önemi gelen ziyaretçilerinize ve rakiplerinize de gösterdiğinizden, kurumsal olarak prestijiniz çok daha artar. Aynı zamanda işyerinizin güvenliği, güvenli ortamlarda çalışan personelinizin daha performanslı çalışmasına da olanak tanır.

MCF Yönetim olarak, sadece konut, site, apartman değil, işyeri güvenliğinde de profesyonel partnerlerimizle, kaliteli hizmet sunarak, müşterilerimizin güvenlik konusunda gözünün arkada kalmayacağı bir profesyonellik sunulmaktadır.

Güvenlik Hizmeti için Hangi Ekipmanlar Kullanılır?

Güvenlik hizmeti gerek binalarda, apartman ve siteler gerekse işyerlerinde, can ve mal güvenliğini sağlamak için alınır. Bu hizmet alınırken bazı ekip ve ekipmanlar da kullanılmaktadır.

Valilikten alınacak özel izinle apartmanlarda, site ve işyerlerinde uygulanacak güvenlik hizmetlerinde; silahlı ya da silahsız güvenlik personeli, nokta güvenliği, güvenlik altına alınan bölgenin takip edilebilmesi için, güvenlik kameraları kullanılmaktadır.

Güvenlik Hizmetlerinde Raporlama Nasıl Yapılır?

İşyeri, apartman, toplu konut ya da sitelerde, kişilerin güvenli ortamlarda, rahat şekilde yaşaması için kullanılan özel güvenlik hizmetleri; hırsızlara göz açtırmazken, insanların güvenliğinden de sorumludur.

Plazalar, rezidanslar, işyerleri, apartmanlarda yaşayan kat maliklerinin can ve mal güvenliği için, MCF Yönetim olarak güvenlik konusunda verdiğimiz profesyonel hizmetlerde; 7/24 kayıt yapılmaktadır.

İçeriden ve dışarıdan kontrolün en üst düzeyde sağlanması için kullanılan kameralar, herhangi bir tehlike anında, güvenlik personelini uyararak, problemin çözülmesinde büyük önem taşımaktadır.

Kamera kayıtları, günlük, haftalık ya da aylık raporlarla bina yönetimine sunularak, gerekli durumlarda, alınan kayıtlar incelemeye tabi tutulur ve gerekli kanuni işlemler yapılmaktadır.

Neden MCF Yönetim ve Güvenlik Hizmetleri Tercih Edilmelidir?

Bina yönetimi, apartman ve plazalarda, işyerlerinde güvenliğin üst düzeyde olması, büyük sorumluluk ve bilgi birikimi gerektirir. MCF Yönetim olarak; sitelerde, toplu konutlarda, apartman ve işyerlerinde sunduğumuz profesyonel güvenlik hizmeti ile hem kendiniz hem de çocuklarınız için üst düzey güvenlik sahibi olabilirsiniz.

Profesyonel güvenlik partnerlerimizle sunduğunuz güvenlik hizmetinde; can ve mal güvenliğinizi korurken, çocuklarınızın da daha güvenli ortamlarda bulunmasını, MCF yönetim ve güvenlik hizmetleriyle sağlayabilirsiniz.