Kaba İnşaat Temizliği

Kaba inşaat temizliği, titizlik ve profesyonellik gerektiren bir temizlik türüdür. Apartmanlar, rezidanslar, siteler, iş merkezleri gibi birçok binanın inşaat sonrasında kaba temizliğinin yapılması, profesyonel hizmet veren MCF Yönetim tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yeni yapılan binaların, inşaat sonrasında temizlenmesi için inşaat sonrası temizlik yapılarak temizlenmesi ve yaşanabilir hale getirilmesi gerekir. Kaba inşaat temizliği profesyonel hizmet veren firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir.

İnşaat Sonrası Kapsamlı Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Her inşaat sonrasında temizliğin yapılması sırasında, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. İnşaat sonrası özellikle yüzeylerde oluşan lekelerin dikkatli şekilde ve yüzeye zarar vermeden temizlenmesi gerekir.

İnşaat sonrasında oluşan zorlu lekeler için;

  • Banyo ve tuvalet alanlarında alçı ve kireçli yüzeylerde bir çuvalla kirler ovalandıktan sonra çamaşır suyu ile temizlenir.
  • Fayans temizliği yapılırken, bir bezle fayansların kabası alınır ve lekelerin çıkarılması için uygun leke çıkarıcı kimyasallar kullanılır.
  • Boya lekelerinin bir tiner yardımıyla temizlenmesinin ardından parke temizliği için, elektrikli süpürge kullanılır.

Tüm bu işlemler oldukça yorucu ve sabır gerektiren işlemlerdir. Bu kadar kapsamlı bir inşaat sonrası kapsamlı temizlik için kaba inşaat temizlik firması MCF Yönetim profesyonel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kaba İnşaat Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Kaba temizlik, sabır ve titizlik gerektirirken, bazı sağlık kurallarına da uygun şekilde gerçekleştirilmelidir. Yukarıdan aşağıya, dışarıdan içeriye ve sağdan sola doğru temizliğin üç altın kuralı uygulanır.

Temizlik kuralları uygulanırken; tiner, çamaşır suyu, tuz ruhu gibi kimyasal maddelerin kullanımı sırasında maske kullanmak çok önemlidir. Ayrıca bu tür kimyasalların kullanımı sonrası, alanın çok iyi havalandırılması da gerekir.

Genel İnşaat Temizliği Nasıl Uygulanmalıdır?

Genel inşaat temizliği, sanıldığı kadar kolay değildir ve güvenilir kaba inşaat temizlik firması MCF Yönetim, size bu konuda en detaylı ve güvenilir temizliği sunmaktadır.

Genel inşaat temizliği yapılırken;

  • İlk olarak inşaat sonrasında biriken molozlar kaldırılır.
  • Kutular, kablolar ve bantlar temizlenir. Böylece nasıl bir yüzeyin temizlenmesi gerektiği belirlenmiş olur.
  • İnşaat sonrasında alan, yoğun şekilde tozlanır. Bu tozların detaylı temizliği yapılır.
  • Genel inşaat temizliği yapılırken, yukarıdan aşağı temizlemek gerekir. İlk olarak duvarlar, dolaplar ve camlar temizlenmelidir.

Kaba inşaat temizliği yapılırken önce balkon ve camların temizlenmesi ve sonra iç kısmın temizlenmesi gerekir. Temizlik yapılırken kullanılacak kimyasal maskeler ve toz yüzünden muhakkak yüz maskesi kullanılmalıdır.

İnşaat Sonrası Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

İnşaat sonrasında fayansların üzerinde zorlu lekeler kalabilir. Bu zorlu lekelerin çıkarılması için bazı adımların izlenmesi gerekir. İnşaat sonrasında temizlik için ilk tedbir, maske kullanmaktır.

Fayans arasına yerleşmiş olan tozlar, güçlü bir vakum cihazıyla temizlenmelidir. Tüm fayansların tozu alındıktan sonra, nemlendirilmiş bir bezle, kir ve harç kalıntıları silinir. Fayans derzleri ise, çamaşır suyu ya da leke çıkarıcı solüsyonlarla temizlenmeli ve temizlik işlemi sırasında, fırça kullanılmalıdır. Ovalama işleminin ardından, fayans iyice durulanmalıdır.

Kaba İnşaat Temizliği için Neden Profesyonel Hizmet Alınmalıdır?

İnşaat temizliği; tüm inşaatın bitmesinin ardından, binaların oturulacak hale getirilmesi için yapılan temizliktir. Çıkan molozların çıkarılması için nakliye aracına ihtiyaç duyulurken, temizlik esnasında kullanılan temizlik malzemeleri ve ekipmanlar, çok daha profesyoneldir. Günlük temizliğe gelen temizlik elemanlarının yapamayacağı ağır ve zorlu işleri gerektirir.

MCF Yönetim, bina yönetimlerini ele alırken, kaba inşaat temizliğini de ön planda tutarak, profesyonel ekip ve ekipmanlarla, temizlik hizmeti vermektedir. İnşaat sonrası biriken ince tozların alınması, molozların kamyonlara yüklenmesi, tüm alanın oturulabilecek hale gelmesi için, profesyonel ekip çalışmasına ihtiyaç duyulur. MCF Yönetim, inşaat sonrası kaba temizlik için en güvenilir ve profesyonel saha elemanlarıyla hizmet vermektedir.

Kaba İnşaat Temizliği Fiyatları Ne Kadardır?

Kaba inşaat temizliği, titizlik gerektiren bir çalışmadır. Nakliye aracının gelmesi, kaç kişilik ekibin hizmet vereceği, temizlenecek alanın büyüklüğü gibi birçok etken, kaba inşaat temizliği fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

MCF Yönetim, profesyonel saha elemanlarıyla belirlenen gün ve saatte işe başlar ve yeterli sayıda temizlik elemanıyla, profesyonel şekilde gerçekleştirdiği kaba inşaat temizliğini, en uygun fiyatlarla size sunmaktadır.