Haşere İlaçlama Hizmeti

Apartman, site yönetiminde profesyonel hizmet veren firmaların en önemli hizmetlerinden biri olan haşere ilaçlama hizmeti, MCF Yönetim tarafından, titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Günlük yaşantı içinde böcekler, haşereler, kemirgenler, tehlike yaratmaktadır. İster yeni bina ister eski bina olsun, binalarda haşere sorunları, birçok binanın, apartmanın, site ya da toplu konutun yaşadığı sorunlardan biridir.

Haşere İlaçlama Hizmeti Neden Gereklidir?

Haşere ilaçlama sanıldığı kadar kolay olan bir işlem değildir. Sıcakların artması, nemin çoğalması ve hijyen koşullarının tam sağlanmaması durumunda, haşereler ortaya çıkmaya başlar.

Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan; hamam böceği, tahtakurusu, sivrisinek, bit, pire gibi haşereler hem evlerin hem de bina genelinin en büyük sorunlarından birkaç tanesidir.

Böcek türleri, sağlık konusunda büyük risk oluştururlar. Bunun nedeni ise; logarların, kanalizasyon ya da sokak gibi alanların, bu tür haşerelerin üremesi için en uygun yerler olmasındandır. MCF Yönetim olarak, haşerelerin yok edilmesi konusunda en etkili yöntemler kullanılmakta, konusunda uzman ve deneyimli ekiplerle çalışılmaktadır

Haşere Dezenfekte Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Kanalizasyonlar, logar alanları ve sokaklarda birbirinden farklı böcek türü yaşar. Bu böceklerin bina içine girip çoğalması, hiç de zor değildir. Bu yüzden haşere dezenfekte hizmeti ile, binaların haşerelerden temizlenmesi gerekir.

Yaşam alanlarınıza hızlı şekilde yayılabilen bu haşereler, insan sağlığı için büyük tehlikedir. Bina ve sitelerde yapılacak dezenfektan ve ilaçlama ile, bu tür böcek ve haşerelerin yaşam alanları yok edilmektedir.

Haşere dezenfektasyon ve ilaçlaması yapılırken;

  • Yılda en az 2 kere ilaçlama ve dezenfektasyon yapılmalıdır.
  • Otopark, bina içi, sokak giriş kapısı, bina çevresi, logarlar, kömürlük, kazan dairesi, bahçe bölümü gibi birçok alan ilaçlanmalıdır.
  • Dairelerin içi de belli periyodlarla dezenfektasyon hizmetine tabi tutulmalıdır.

MCF Yönetim, binalarınızın yönetim sorumluluğunu profesyonel şekilde gerçekleştirirken, haşere ilaçlama hizmeti de sunmaktadır. Konusunda uzman ve deneyimli ekiplerden oluşan personeliyle hizmet veren MCF Yönetim; bina içinde sorun analizi yaparak, sorunun kaynağını tespit eder ve çözüm odaklı hizmet verir.

Böcek Haşere İlaçlama Hizmeti Kapsamında Neler Yapılır?

İnsan hayatının büyük bir bölümünü farkında olmadan da etkileyen böcekler, özellikle yaz aylarında daha fazla ortaya çıkmaktadır. Kapılardan, pencerelerden, duvar içindeki birçok küçük delikten içeri sızan bu küçük haşereler, evlerde ve binalarda büyük tehlike yaratırlar.

MCF Yönetim olarak, kaliteli ve profesyonel şekilde gerçekleştirdiğimiz böcek ilaçlama hizmeti ile hem yazları hem de kışları rahat eder, binanızı ve dolayısıyla evinizi koruma altına almış olursunuz.

Böcek İlaçlama için Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Ev ve binalarda farklı böcek ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Bunun yanında böcek ilaçlama işleminin profesyoneller tarafından uygulanması gerekir. Yanlış yapılacak bir işlem, insan sağlığını etkileyecek birçok riski de beraberinde getirir.

Böcek ilaçlama yapılmadan önce, ne tür böceklerin bulunduğunun tespiti yapılmalıdır. Çünkü ortaya çıkan böceklerin türüne göre ilaçlama yöntemleri farklılık gösterir.

  • Sprey uygulamaları: Kalıcı böcek ilaçları, kullanıldığı andan itibaren, bir ay sonra bile, silinmediği sürece kalıcılığını sürdürür. Sprey uygulamasından önce, 25 gün boyunca ıslak temizlik yapılmaması gereklidir.
  • Jel uygulamaları: Hamam böceklerinin yoğunluk oranını kontrol amaçlı kullanılır. Çatlaklar, kırık fayanslar, priz gibi alanlarda rahatlıkla uygulanır. Uygulama öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum yoktur. Uygulama sonrası temizlik yapılabilir.

MCF Yönetim, kullandığı yöntemleriyle böcek sorununa kesin çözüm üretmekte gerek dairelerde gerekse bina içinde ve dışında yaptığı ilaçlama hizmeti sayesinde, binaların haşerelere karşı korumasını yapmaktadır.

Kemirgenlere Karşı Nasıl Önlem Alınmalıdır?

Kemirgenler, insan yaşamını tehdit eden diğer önemli etkenlerden bir tanesidir. Bu yüzden kemirgenlerin kontrol altına alınması gerekir. Bunun için; kemirgenin yuvalanması, barınması ve hangi çevrelerden gelebileceği tespit edilmeli ve buna göre en uygun yemlerin buralara yerleştirilmesi şarttır.

Ancak kemirgenlerin akıllı hayvanlar olduğu unutulmamalıdır. Kendilerine has yaşamları içinde uygulanacak tekniklerin doğru şekilde ve konunun uzmanları tarafından yapılması gerekir.

Çevrede kemirgen gelme olasılığı çok yoksa, belli tedbirler uygulanarak durum kontrol altına alınabilir. Ancak kemirgen istilasının olma riski çok yüksek bir yer ise; kapı eşiklerinin, duvar deliklerinin, su giderlerinin, logar kapaklarının izole edilmesi ve kemirgenlerin buralara ulaşmaması sağlanmalıdır.

İlaçlama Yapılmadığında Nasıl Bir Tehlike Oluşur?

İlaçlama yapılmadığında, sadece evinizi değil, tüm binayı da sarma tehlikesi bulunan böcekler, herhangi bir ilaçlama yapılmadığında, yoğunlaşarak yuvalanmakta hem eve hem binaya hem de insanlara zarar vermektedir.

MCF Yönetim olarak, Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçlama ve haşere dezenfektasyon ürünlerimizle, profesyonel hizmet vermekteyiz. Binalarınızın yönetimi için bizimle görüşebilir ve haşere ilaçlamasına karşı profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.