Bahçe Bakımı Hizmeti

Bahçe Bakımı

Konutların estetik görüntüsünün sağlandığı bahçe bakımı, yaşam alanlarının değerini bir kat daha artırmaktadır. MCF Yönetim, peyzaj bakımı, proje ve uygulamalarıyla, binalarınızda bahçe bakımı hizmeti sunmaktadır.

Binaların sadece içlerinde değil, dışında da huzurlu, bakımlı ve temiz bir alan olması, çocuklarınıza harika bir oyun alanı yaratırken, yetişkinler için de tam bir sosyalleşme ve dinlenme alanlarıdır.

Bahçe Bakımı Hizmetleri Nelerdir?

Çağımız sürekli gökyüzüne dikilen kocaman binaların bulunduğu bir çağ olması sebebiyle, insanlara hava alacak, yeşillikle buluşacak bir alan, neredeyse yok denecek kadar azalmaya başlamıştır.

Sitelerin, plazaların, rezidansların bahçelerinde bulunan yeşillikler, çiçekler de bakımlığı olduğu sürece, insanlara huzur verir. Bu yüzden binaların yeşilliğini korumak, çiçeklerin sağlıklı şekilde büyümesini sağlamak için profesyonel bahçe bakımı hizmeti sunan MCF Yönetim, bahçenizin bakımını yaparken, çiçeklerinizin ve bitkilerinizin de sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Bahçe bakımı hizmeti içinde;

  • Yeşil alanların doğru ve zamanında sulanması,
  • Çimlerin daha yeşil olması ve sağlıklı büyümesi için biçilmesi,
  • Ağaçların budanması,
  • Mevsimine uygun çiçeklerin dikilmesi,
  • Yabani (ayrık) otların ayıklanması
  • Rutin bahçe bakımının yapılması

Aynı zamanda zirai mücadele yapılırken, toprağın gübrelenmesi, haşerelere karşı ilaçlama gibi hizmetler de MCF Yönetim tarafından, profesyonel ve kaliteli şekilde, konusunda uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Peyzaj Hizmetleri Nasıl Verilir?

Apartman ve sitelerde oturan sakinler, binalarının dış görüntüsü konusunda her zaman estetiği ön planda tutmaktadır. Bu yüzden peyzaj çalışmaları yapılmakta ve binanın estetik görüntüsü, daha da güzelleştirilmektedir.

MCF Yönetim, bina yönetimi konusunda profesyonel ve kaliteli hizmet verirken, yönetim hizmetleri arasında bahçe bakımı ve peyzaj hizmetlerini de konusunda uzman ekipleriyle gerçekleştirmektedir.

Apartman ve sitelerin peyzaj alanlarının estetik görüntüsünün, rutin düzenlenmesi, bina yüzüne ve çevreye uygun hale getirilmesini sağlayan MCF Yönetim, aynı zamanda yeşil alanların her zaman yeşil kalması, toprağın gübrelenmesi, budama işlemleri, bitkilerin zararlı böcek ve haşerelere karşı ilaçlanması, çevrenin tanzimi ve düzenlenmesi gibi birçok işlemi, profesyonel ekipleriyle gerçekleştirmektedir.

Mevsimine Göre Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Apartmanların ve sitelerin bahçelerinde, her mevsimde yaşayan bitki ve çiçekler bulunur. Ancak bunun yanında her mevsim bahçe bakım işi yapılarak, bahçelerin doğru zamanda, gerekli bakımının yapılması gerekir.

Bahçenizin en iyi şekilde bakımının yapılması için, konusunda uzman ve deneyimli kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Toprağın zamanında gübrelenmesi, bitkilerin temizlenmesi, bitki köklerinin havalandırılması, ağaçların zamanında budanması gerekir. Bahçe bakımının mevsimlere ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterdiği asla unutulmamalıdır.

Kış Aylarında Bahçe Bakımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Kış ayları, bahçe bakımının en çok dikkat edilmesi gereken aylardır. Kışın yağan karın, bitkilere zarar vermeden temizlenmesine dikkat edilmelidir. Kış aylarında erken yapılmayan bakım sonrasında, dallar kırılmaya başlar. Bu dalların temizlenmesi gerekir.

Kış aylarında oluşacak don tehlikesi, bahçenizde bulunan narin bitkilerin korunmasını gerektirir. Aynı zamanda bitkilerin yaralanmış dokularının da bitkilere özel macunlarla işlem görmesi gerekir. Kış aylarında, yerlerinin değiştirilmesi gereken bitkiler, uygun şekilde sökülmeli ve istenilen yere dikilmelidir.

Sonbaharda Bahçe Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sonbahar; bitki ve ağaçların temizlenerek, budanmasının gerçekleştirildiği ve forma girmeleri için, gerekli düzenlemelerin yapıldığı zamanlardır. Bu mevsimde böcek ilaçlaması yapılarak, bahçeye mevsimlik çiçekler de dikilmeye başlanır.

Sonbaharda çimlerin zarar görmemesi ve böceklerin daha fazla yoğunlaşmaması için, ağaçlardan dökülen yaprakların temizlenmesi gerekir. Çimler kış gübresiyle gübrelenirken, yaz aylarında oluşabilecek zararlı bitkiler de yine bu mevsimde temizlenmeli, mantar ya da zararlı böceklere karşı gerekli tedbirler de alınmalıdır.

Bahçe Bakımı Hangi Sürelerde Yapılmalıdır?

Her mevsim bahçe bakımı yapılır. Burada önemli olan, mevsimine göre yapılan bakımın, doğru şekilde yapılmasıdır. Her on günde bir kere bahçeler, periyodik şekilde bakıma sokulmalı, bitkilere bulaşabilecek böcek ve haşereler ilaçlanmalıdır.

Yaz aylarında büyüyen çimenler kesilmeli, hava sıcaklıklarına göre bahçe düzenli şekilde ve aynı saatlerde sulanmalıdır. İlaçlama için ise, günün sıcak olmayan saatleri uygundur.

MCF Yönetim, bahçenizin dört mevsim bakımını, profesyonel ekipleriyle gerçekleştirirken, binanızın dış görünümünün estetiğini de düşünerek, peyzaj çalışmalarını gerçekleştirmektedir.